Zbiórka artykułów plastycznych | Dzień Przedszkolaka | Pierwszy tydzień w przedszkolu | Dzień Kropki | Dzień Głośnego Czytania | Europejski Dzień Języków Obcych | Osiągnięcia sportowe! | 4 października - Światowy Dzień Zwierząt | Geografia klasa VII | 11 listopada - Święto Niepodległości | Geografia w klasie VI | Biologia w klasie V | Czytam z klasą | "Tworzę z klasą" - wystawa uczennicy klasy VII | Piernikowa świetlica | Dzień Postaci z Bajek | Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół Powiatu Węgrowskiego | Wieczór filmowy | Spotkanie z Mikołajem | Kiermasz bożonarodzeniowy | Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato... | Laboratoria przyszłości - I semestr | Choinka szkolna | Szkolne Koło Caritas | Dzień Babci i Dziadka | Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego | Bal karnawałowy | Wyjazd na baseni lodowisko | Plebiscyt Edukacyjny | Wycieczka do Siedlec | Bal u Pana Kleksa | Karnawał w oddziale przedszkolnym | Dzień Pizzy | Walentynki | Wspieramy i pomagamy! | "Tworzę z klasą" - wystawa uczennicy klasy VII2 | Plastyka z geografią w tle | Challenge #KożuchWygra | Turniej Tenisa Stołowego | Akcja "TAK. POMAGAM !" | "Tworzę z klasą" - wystawa uczennicy klasy VII3 | Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca | Szkolne Koło Caritas2 | Święto Konstytucji 3 Maja | Bieg Pamięci w Oranienburgu | "Tworzę z klasą" - wystawa ucznia klasy VII | VIII Marsz Nordic Walking w Kopciach | Wycieczka do Białowieży | Dzień Mamy i Taty | "Tworzę z klasą" - wystawa uczennicy klasy VI | Językowo-słowne wygibasy | Wycieczka do Suchej | VIII Festyn Rodzinny

Z życia szkoły 2023/2024

VIII Festyn Rodzinny

VIII Festyn Rodzinny pt. "Dzień dziecka ze Strażakami" zorganizowany wspólnie z OSP Leśnogóra za nami. Jak co roku pogoda oraz dobre humory dopisały. O 13.00 na boisku szkolnym zgromadziły się tłumy, na których czekało mnóstwo niespodzianek. Na początku Pani dyrektor Hanna Kukla przywitała zgromadzonych gości i podziękowała naszym licznym sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować ten dzień i zapewnić liczne atrakcje:
- Hurtownia Mas-Pol w Siedlcach i Pan Antoni Przesmycki,
- OSP Leśnogóra
- GKRPA w Grębkowie (Gmina Grębków)
- Państwo Anna i Grzegorz Karczewscy - Skup zwierząt Pobratymy,
- Pan Radosław Sasim - Radny Gminy Grębków,
- ks. Tadeusz Ratajczyk - Proboszcz Parafii w Żarnówce,
- sponsorzy anonimowi.
Po przywitaniu zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w występach tanecznych z oddziału przedszkolnego i klas I-III. Wisienką na torcie był fantastyczny występ niespodzianka przygotowany przez Rodziców pt. "Kaczka Dziwaczka". Po części artystycznej i przemówieniach zaproszonych gości, Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich zgromadzonych do wspólnej zabawy.
Duże zainteresowanie i emocje wywołała loteria fantowa, do której ustawiała się długa kolejka oraz los szczęścia. Powodzeniem cieszyło się stoisko z ciastami, gdzie można było posmakować pysznych wypieków przygotowanych przez mamy i nauczycieli oraz stoisko gastronomiczne, gdzie królowała słynna grochówka od Strażaków z Leśnogóry oraz kiełbaski z grilla. Nie zabrakło również przepysznych pierogów od Koła Gospodyń Wiejskich "Pieprz i Sól" ze Stawisk oraz chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Dla łasuchów czekało stoisko z watą cukrową i popcornem z niekończącą się kolejką. Dla zwolenników rozrywek naukowych czekało stoisko uczniów klasy VI, VII i VIII pod nadzorem Julii Przybyszewskiej, Julii Witan i Amelii Żelazowskiej "Poczuj chemię", na którym każdy mógł poeksperymentować, robiąc ciecz newtonowską czy wulkany z sody. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak własne kolorowo - brokatowe slimy. Odwiedzili nas również przedstawiciele z Placówki Terenowej KRUS z Węgrowa ze swoim stoiskiem informacyjnym, gdzie można było zdobyć ciekawe nagrody w konkursach. Odbyły się również liczne konkurencje sportowe i artystyczne dla dzieci, konkurs na hasło związane z Adamem Mickiewiczem - naszym przyszłym patronem szkoły oraz zabawy z animatorką, Panią Moniką ze Stowarzyszenia Max Dance. Panie z Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Węgrowie zaskakiwały dzieci kolorowymi tatuażami a Policjanci z Komendy w Węgrowie zapewniali duże przeżycia dzieciom, którzy marzyli aby zasiąść za kierownicą samochodu służbowego. Na najmłodszych czekała przejażdżka kucykiem z Gangu Kucyków Państwa Anety i Andrzeja Leszczyńskich a także dmuchane zjeżdżalnie i mini plac zabaw.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kolejnej wspaniałej imprezy. Dziękujemy panu Markowi Borucowi Prezesowi OSP Leśnogóra i druhom strażakom za kolejną wspaniałą współorganizację dnia dziecka, OSP Sinołęka za wielkie zaangażowanie i pomoc w każdej sytuacji, Radzie Rodziców za ogromne zaangażowanie w organizację imprezy, przedstawienie wspaniałego występu, przygotowanie pysznych ciast i obsługę stoisk. Szczególne podziękowania składamy Firmie Mas-Pol i Panu Antoniemu Przesmyckiemu, który od wielu, wielu lat wspiera finansowo i rzeczowo naszą szkołę. Zawsze pamięta o uczniach hojnie obdarowując ich upominkami.
Jest nam niezmiernie miło, że kolejny raz byliście razem z nami i do zobaczenia w przyszłym roku.